Turvasüsteemide paigaldaja, tase 3 ja Turvasüsteemide tehnik, tase 4 infoseminar-praktikum
koolitus
2023.04.11 10:00
Tallinn
Registreeri

Kursus on mõeldud uutele ja juba töötavatele turvasüsteemide paigaldajatele ja turvasüsteemide tehnikutele. Kursuse fookuses on Turvasüsteemide paigaldaja, tase 3 ja Turvasüsteemide tehnik, tase 4 kutsestandardi alusel turvatehniku üldised pädevused ja kohustuslikud kompetentsid ning lisaks valitavad kompetentsid häiresüsteemide, jälgimissüsteemide ja tulekahjusignalisatsioonisüsteemide osas. Koolituse käigus läbitakse kontaktõppes ja e-õpikeskkonnas teoreetiline osa ja lisaks läbitakse praktiline osa, mille käigus saab teadmised kehtivatest nõuetest ning parimatest töövõtetest ja proovitakse need ka läbi.

 

ÕPPE SISU JA LÄBITAVAD TEEMAD

 • Turvasüsteemide tehniku kutsekvalifikatsiooni taotlemine
 • Turvatehnika paigaldamise eripärad
 • Põhitõed: vool, pinge, takistus, võimsus
 • Ohmi seadus ja voolutarbe arvutamine
 • Testri kasutamine erinevates režiimides
 • Kaablitüübid, ristlõige, eritakistus, paigaldamine
 • Takisti, relee, diood, solenoid – tööpõhimõtted
 • Akud, akude tööaja arvutamine, laadimispinge ja -vool
 • Töövahendid (lõiketangid, kaablipuhastajad, kruvikeerajad)
 • Turvasüsteemi komponentide üldine tööloogika
 • Magnetkontaktandurid
 • Infrapunaandurid
 • Antimask andurid
 • Mikrolaineandurid ja kombineeritud andurid
 • Vibratsiooni, ja põrutusandurid
 • Aktiivsed infrapunaliinid
 • Suitsu- ja temparatuuriandurid
 • Videokaamerad ja sensorid
 • Objektiivid ja reguleerimine
 • Praktika: valvekeskuse kokkuühendamine; kaablite puhastamine ja kruviklemmi alla kinnitamine; andurite voolutarbe mõõtmine; kogu süsteemi voolutarbe mõõtmine; RJ45 pistiku paigaldus ja patch kaabli valmistamine.


Toimumise kuupäevad:

11. aprill (teisipäev) Kutsetaotlemine, sissejuhatus valdkonda, tööde järjekord, turvatehnika eripärad, tööeetika, töövõtted, töövahendid, kinnitusvahendid, kaablitüübid, kaablite omadused, kaabelduse teostamine.

13. aprill (neljapäev) Sissejuhatus elektrotehnikasse, Ohmi seadus, kaabli eritakistus, akude ja toiteallikate tutvustamine, relee ja avatud kollektor tüüpi väljund, mõõtmiste teostamine multimeetriga.

18. aprill (teisipäev) Keskseadmed, infrapunaandurid, IP-liinid, klaaspurunemisandurid, põrutus- ja vibratsiooniandurid, vähemlevinud anduritüübid, sissejuhatus läbipääsusüsteemidesse, kaardilugejad, kontrollerid jne.

20. aprill (neljapäev) Jälgimissüsteemid, videokaamerad, objektiivid, IP valgustus, põhiparameetrite seadistamine, salvestusnõuded. Praktika - seadmete kokkuühendamine, mõõtmiste teostamine.

 

Registreerimise lõpp: 4. aprill 2023 või kuni kohtade täituvuseni.
VABAD KOHAD: 7

Koolituse asukoht: StreetMoto, Pärnu mnt 323, Tallinn

Koolituse hind:

Hind mitteliikmele
(1 osaleja / 2 ja enamosalejat)

Hind ETEL liikmele

350 € / 315 €

220 €


Hinnad ei sisalda kutseeksami tasu ja käibemaksu.

 

Õppe maht:  34 akadeemilist tundi (kontakttunnid, e-õpe ja praktika)
Tunniplaan: edastatakse registreerunutele hiljemalt 1 nädal enne seminari toimumist

Õpingute alustamise tingimused: vähemalt põhiharidus, soovitavalt keskharidus (Turvasüsteemide tehnik, tase 4 kutse taotlejal)

Õppe eesmärk ja õpiväljundid: TSp3 ja TSTe4 kutsestandardis toodud pädevuste tutvustamine koos TSTe4 spetsialiseerumisega häire- ja jälgimissüsteemide ning tulekahjusignalisatsioonisüsteemide paigaldamisele ja hooldamisele. Õppe läbinu on valmis sooritama Turvasüsteemide paigaldaja, tase 3 ja Turvasüsteemide tehnik, tase 4 kutseeksamit, kui on täidetud muud nõutavad eeltingimused (http://etel.ee/kvalifikatsioon/turvasusteemide-tehnik).

 

Sihtgrupp: Uued ja juba töötavad valve-, turva-, tuleohutussüsteemide paigaldajad, paigaldustehnikud, hooldustehnikud, kelle tööks on valve- ja kaitsetegevuses kasutatavate süsteemide ning tulekahjusignalisatsioonisüsteemide ehitamine ja hooldamine, kes tahavad taotleda Turvasüsteemide paigaldaja, tase 3 ja Turvasüsteemide tehnik, tase 4 kutset ning soovivad ennast ette valmistuda kutseeksami sooritamiseks.

 

Väljastatavad dokumendid: Infoseminari läbimisel väljastatakse tõend seminari läbimise kohta.

Koolitajad: Neeme Ervin, turvasüsteemide tehniline koolitaja

Õpikeskkond: StreetMoto suur ja mugav koolitusklass näidisõppematerjalidega. Koolitusklass mahutab kuni 20 kuulajat. 2 minutilise jalutuskäigu kaugusel asub tasuta parkla.

 

Loobumistingimused: Kui koolitusele registreerunul ei ole võimalik koolitusest osa võtta, tuleb sellest teavitada Koolitaja kontaktisikut e-kirja teel (koolitus@etel.ee). Koolitusest loobumise teatamisel kuni 7 päeva enne koolituse algust tagastatakse 100% õppetasust. Koolitusest loobumise teatamisel 2-6 päeva enne koolituse toimumist tagastatakse 75% õppetasust. Koolitusest loobumise teatamisel vähem kui 48 tundi enne koolituse toimumise algust või koolitusele teatamata mitteilmumisel õppetasu ei tagastata. Makstud õppetasu on võimalik üle kanda teisele koolitusele. Lisainfo: http://www.etel.ee/spetsialistile/oppekorralduse-alused.

 

* koolitaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.

Lisainfo: koolitus@etel.ee või telefonil +372 5628 7697

ETEL koolituskeskuse õppekorralduse alustega ja andmekaitsetingimustega saab tutvuda SIIN.