Kuulutati välja Tunnustatud Turvalahendus 2015 võitja

Täna kuulutas Eesti Turvaettevõtete Liit välja juba viieteistkümnendat korda möödunud aasta parima turvalahenduse, milleks osutus väikesadamate videovalvesüsteem.
Tunnustatud Turvalahendus 2015 tiitel omistati Saarte Liinid AS väikesadamate Roomassaare, Abruka ja Ringsu videovalvelahendustele.

Keskne süsteem võimaldab sadamates ja ka Saarte Liinide peakontoris Kuressaares jälgida kõigis kolmes sadamas toimuvat.Lisaks rasketesse oludesse mõeldud videolahendusele töötas töö teostaja Hansab AS välja kliendi kõiki erisoove arvestava nutilahenduse, millega on võimalik sadama töötajatel ja ka sadama klientidel määratud kaameraid oma nutiseadmetest üle interneti turvaliselt jälgida. Lahenduse väärtuseks saab pidada seda, et läbi väikesadamate turvalisuse tõhustamise muutub turvalisemaks kogukonna elu väikesaarel ja väljatöötatud platvorm võimaldab sinna liita ka teisi väikesadamaid. Ülesande täitmise muutsid keerukaks veel süsteemi toimimisel ilmastikuolud ning kõrged parameetrinõuded interneti ühendusele, mis tuntud internetiriigi Eesti kõikides asumites ei ole iseenesest mõistetav.
 
Turvaettevõtete Liit avaldab iga-aastast tunnustust eelmise aasta parimatele turvalahendustele. Tunnustatakse ettevõtteid, kes oluliselt panustavad oma vara ja inimeste turvalisuse tõstmisesse. Sellise tunnustuse osutamisega soovib Turvaettevõtete Liit tõsta esile innovaatilisi, tehniliselt ja korralduslikult keerukaid lahendusi turvavaldkonnas, aga eelkõige tunnustada kliente, kes vaatamata keerulisele majandusolukorrale panustavad märkimisväärselt turvalisusesse.