Selgusid 2013 aasta parimad turvavaldkonna töötajad

Kuuendat aastat järjest valib Eesti Turvaettevõtete Liit aasta parimat turvatöötajat. Tänavu valiti esmakordselt ka Aasta Turvatehnik, millega sai loodud uus tunnustamistraditsioon.
Uue nominatsiooni eesmärk on tutvustada tehniku ametit laiemalt ning teadvustada selle olulisust. Paraku peab tõdema, et täna ei anna ükski haridusasutus valvesüsteemide tehniku haridust, mis tähendab, et „amet õpetab meest“.

Aasta tehniku tiitli pälvis Indrek Rauba, kes töötab ASis G4S Eesti alates 2006. aastast. Indrek Rauba tegi tööd järgmistes tähtsamates G4Si poolt teostatud nõrkvoolusüsteemide projektides: Estlink 2, Kaitseministeerium, Statistikaamet ja paljud teised. Varasematel aastatel oli Raubal oluline roll Viru Vangla tulekustutussüsteemi paigalduses ja seadistamises, Politsei- ja Piirivalveameti videosüsteemide seadistamises ning Tallinna Sadama valve- ja läbipääsusüsteemi uuendamises.

„Turvavaldkonda ja turvalisuse tagamist seostatakse reeglina turvatöötajate tööga, tehnikute panus jääb sageli märkamata. Ometi ei ole ükski tänapäeva turvalahendus mõeldav ilma tehnika ala spetsialistideta. Õnnitlen Indrekut G4Si tööpere nimel ja olen uhke, et esimene Parim Turvatehnik tiitel tuli meie ettevõttesse,“ sõnas AS G4S Eesti juhatuse esimees Priit Sarapuu.

Turvavaldkonna alustalaks - Aasta Turvatöötajaks 2013 valiti Freddie Voola USS Security Eesti AS-st. Märgiliseks võib lugeda ka seda, et Freddie täidab oma igapäevaseid tööülesandeid ühel tähtsamal ja tavakodanikele igapäevaselt märgatavamal tööpostil – kaubandusobjektil. Alates 2011. aastast turvatöötaja ametit pidav Freddie Voola töötab Kristiine Kaubanduskeskuse vahetuse vanemana.
Freddie Voola, kui pühendunud töötaja, lahendab ka kõige keerulisemad olukorrad edukalt ja professionaalselt, on korduvalt pälvinud kiidusõnu ja kirjalikke kiituseid ka väga nõudlikelt klientidelt. Freddie on eeskujuks kõikidele oma kolleegidele, aidates kujundada meeskonna head kõrge motivatsiooniga õhkkonda. 2013.aasta jooksul on tema abiga politseile üleantud 98 õiguserikkujat.

Aasta Turvatöötaja ja Aasta Tehniku valis ETEL juhatus konkursile esitatud Turvaettevõtete Liitu kuuluvate ettevõtete parimatest parimate kandidaatide seast. ETELi liikmed annavad tööd ligemale 4500 turvatöötajale ning 400 tehnikule.

Aasta Turvatöötajat tunnustatakse Turvaettevõtete Liidu Teeneteristi ning ETELi tunnistusega ja Aasta tehnikut tunnustatakse nimelise hinnalise meene ja ETELi tunnistusega