Selgusid 2022. aasta parim Turvatöötaja ja Turvatehnik

Eesti Turvaettevõtete Liit avalikustas oma aastakoosolekul 4. mail möödunud aasta parimad turvatöötajad ja
turvatehnikud.

Juba kuuendat aastat osalevad turvaturu parimate töötajate leidmisel kõik ETEL liikmed ja lähimad koostööpartnerid.

Aasta Turvatöötaja 2022: Edgart Jažokov (G4S)


G4Si Lõuna piirkonna patrullteenistuse turvatöötaja Edgart märkas patrullringilt naastes leeke Tartu linna kahekorruselise maja teisel korrusel. Patrullteenistuse turvatöötajad sõitsid viivitamatult maja juurde ja alustasid inimeste evakueerimist, tuues põlevast majast välja seitse inimest. 

Töötajate tähelepanelikkus, inimlik hoolivus, kiire reageerimine ja tasakaalukas käitumine pingeolukorras päästis seekord mitu inimelu.

Edgart on öelnud: „Kui juba vormi selga paned ja autosse istud, siis tunned vastutust!". See mõtteviis pärineb Edgartil ajast, mil ta piirivalves töötas. Põlevasse hoonesse sisenemise otsus ja käitumisplaan tulid mehe hinnangul puhtalt kogemuse ja väljaõppe pealt nii, et isegi ei tekkinud kõhklust.
Aasta Turvatehnik 2022: Vladimir Dvornik (Viking Security)

Viking Security vanemtehnik Vladimir (26) tegeleb eelkõige keerulisemate, maksimaalset tähelepanu ja kvaliteeti nõudvate tööde teostamisega. 

Eriti tähelepanuväärsed on Vladimiri teostatud arvutivõrgu tööd, kus saavutatud tulemus kuulub pigem kunsti kui tehnilise paigalduse valdkonda.

Vladimiri tööde kvaliteet on nii kõrge, et rohkem kui korra on kolleegidel tekkinud küsimus „Kas klient selle kinni ka maksab?“ Kuid vaatamata kõrgele kvaliteedile on Vladimir üks Viking Security kiiremaid tehnikuid. Lisaks tööde kõrgele kvaliteedile iseloomustab Vladimirit kellaajast kinnipidamine ning hea suhtlemisoskus klientidega.
Vladimir on positiivse ellusuhtumisega, aus, hoolas ja korrektne. Tema sees peitub soov teha kõike alati täiuslikult. Samuti iseloomustab teda suur töötahe ning seda nõuab ta ka teistelt. Ta ei suuda lihtsalt „aega surnuks lüüa“. Silmapaistev tehniline taiplikkus ning soov ennast pidevalt täiendada.