Selgusid 2023. aasta parim Turvatöötaja ja Turvatehnik

Eesti Turvaettevõtete Liit tunnustas oma aastakoosolekul 23. mail möödunud aasta parimaid turvatöötajaid ja
turvatehnikuid.
Juba seitsmendat aastat osalevad turvaturu parimate töötajate tunnustamisel kõik ETEL liikmed ja lähimad koostööpartnerid.

Aasta Turvatöötaja 2023: Vyacheslav Simakov (AS G4S Eesti)
Vanasadama turvatöötaja Vyacheslav Simakov oli 4. septembril 2023 D-terminali parklas tavapärasel patrullringil, kui tema juurde tuli inimene, kes ütles inglise keeles, et eemal kukkus kai pealt vette üks naisterahvas. Turvatöötaja tõttas olukorda kontrollima ning nägigi, et vees oli inimene. Juhtunut oli märganud ka sadama töötaja, kellega koos hoidis Vyacheslav naisterahvast veepinnal kuni päästjate saabumiseni, päästes oma kiire ja asjatundliku tegutsemisega elu. Vyacheslav näitas sel päeval turvatöötaja olulisi isikuomadusi - initsiatiiv, hoolivus, kiire reageerimine ja rahu säilitamine pingelises olukorras.
                                                       
Aasta Turvatehnik 2023: Kristjan Tamme (Optimus Systems AS)
Eesti klientide nõrkvooluvaramus ei ole ühtegi süsteemi, millega Kristjan hakkama ei saaks. Talle võib usaldada ka kõige kriitilisemaid objekte ja süsteeme ning pole kahtlustustki, et Kristjan täidab nii kliendi kui ka tööandja ootused justkui ilma igasuguse vaevata. Tema pikk valdkondlik kogemus on andnud talle head teadmised ja kogemuse, kuid Kristjan ei jää loorberitele puhkama ning võtab vastu iga väljakutse, mille süsteem talle esitab. Kui lahendus kergesti ei tule, võtab ta aega, otsib infot juurde ning lahendab probleemi ikkagi. See teeb Kristjanist usaldusväärse hooldustehniku ja kolleegi, kellele nooremad ja kogenematud tehnikud sageli toetuvad. Kristjani puhkuse ajal on tema äraolek tuntav ning vahest on kliendid valmis pigem mõne päeva ootama, kui mõne teise tehnikuga leppima.